Upravit stránku

Informace k závodu Zaloňovská desítka

Termín: sobota 4.1.2020
Místo konání: Obecní úřad Zaloňov, cca. 4km od Jaroměře MAPA.
Parkování:V centru závodu, parkovací místa budou vyznačena, parkování ZDARMA.
Zázemí: Pro závodníky budou k dispozici prostory k převléknutí, úschovna, sociální zařízení a občerstvení.
Měření závodu: 

2. ročník bude odměřen manuálně pomocí programu pro časomíru. Stejné jako 1. ročník

Kategorie:  Trať na 10 km - muži / ženy, Trať na 5 km - muži / ženy
Ceny: Pro vítěze ve své kategorii je připravena hodnotná cena od sponzora závodu. Pro první tři umístění je připravena pamětní kovaná medaile a drobné dary od sponzorů
Startovné online: 

Startovné 10 km - 250 Kč
Startovné 5 km - 220 Kč
Online registrace je možná od 1.11.2019 do 27.12.2019 včetně a je platná až po uhrazení startovného převodem na účet. Registrace bez uhrazení nebudou mít přidělené startovní číslo.

Startovné na místě:

Registrace na místě 10 km - 350 Kč
Registrace na místě 5 km - 300 Kč
Registraci na místě i je možné provést 4.1. od 9:30 do 11:00

Časový program: 

09:30    Zahájení prezentace
12:00    Konec prezentace

12:30    Odstartování závodu na 5 Km hromadně
12:45    Odstartování závodu na 10 Km hromadně
15:00    Vyhlášení výsledků

Cena zahrnuje:Občerstvení čajem v polovině závodu na 10 km (Trať na 5km je bez občerstvení na trati). Bohaté občerstvení po závodě. Parkování, možnost převlečení v teple a suchu (místní KD), hlídaná úschovna věcí, fotky z tratě ke stažení a dobrý skutek:). Dárkové vouchery a další možná překvapení.
Občerstvení v ceně:Po závodě na každého závodníka čeká pivo, čaj, gulášová polévka, obložená houska, koláče, ohniště k zahřátí a buřty k opečení
Charakteristika trati 10km:10 km s celkovým stoupáním 224 metrů vedoucí převážně lesem v náročnějším terénu. Více info
Charakteristika trati 5km:5km s celkovým stoupáním 70m. Více info

 

Důležité informace pro závodníky

 • Jak se dostanete na závod?
  Závod má start, cíl i zázemí za budovou obecního úřadu Zaloňov (dejte do navigace) a v okolí budou pro závodníky vyhrazeny místa k parkování a to ve 2 zónách (a to jakoby před startem a za startem). Věřte ukazatelům a organizátorům, kteří vás navedou na volné místo. Pokud jedou vaši kamarádi či známí, snažte se jet prosím jedním autem dohromady, ať se vejdete:). Mapa je zde:
  Mapa zázemí závodu
 • Jaké boty zvolit?
 • Kdy dorazit a vyzvednout si čísla?
  Registrace bude otevřena již od 9:30, kdy bude možné si vyzvednout čísla a zapsat se. Registrace uzavřeme ve 12:00, nemilosrdně :), budeme totiž muset aktualizovat startovní listinu, ať všem bezpečně změříme čas. Registrací myslíme výdej čísel, k tomu obdržíte nějaké slevové kupony, sáček na špinavé boty, startovní číslo se zavíracími špendlíky a lístek na pivo a jídlo (to bude bohaté). 
  při výdeji startovního čísla vyplníte a podepíšete souhlas se všeobecnými podmínkami (viz příloha).
  Souhlaspdf411.54 KB
 • Nezletilý pod 15 let musí běžet se zákonným zástupcem
  Pro zákonného zástupce budeme mít připravený formulář u registrace pro potvrzení plného převzetí odpovědnosti za nezletilého.
 • Nevyhazujte nikde odpadky, papírové kapesníčky ani kelímky po čaji

  Les není náš, ani vlastníků, ale zvířat a stromů. Nevyhazujte prosím nic při závodě, ani kapesníčky a už vůbec ne tuby od gelů či podobných výživ. Na 10-ti km trase bude v polovině trati výdej čaje pro občerstvení s kelímky. Po pár metrech budeme mít odpadkové pytle, kam vyhoďte kelímky a případné vaše zásoby. Zde je možné hodit i kelímky na zem, na cestu, ne však dále než 15 metrů od výdeje. Na cestu prosím:). Nevyhazujte ani banánové slupky. Pokud vás přeci jen bude něco strašně tížit, ať to neskončí v lese, ale na cestě. Jiný dobrák to odnese.

 • Jak budou značené cesty

  Když nebudete vědět, běžte za nosem:). Teď vážně, na trasách budou u rozcestí vyvěšené šipky na stromech (A4 papír s šipkou v euroobalu) a někde doplněné bezpečnostní páskou, která naznačuje, kudy pokračovat (vždy vyvěšeno na správné cestě za odbočkou). 

  Zároveň bude část trati sdílená pro trasu 10 km a 5 km, na těchto místech můžete vidět šipky zelené na bílém poli a černé na žlutém poli. Se zelenou šipkou budou platné šipky pro desítku (trať 10 km), jelikož pro desítku jsou startovní čísla se zeleným polem a pro "pětku" (5 km trasa) jsou šipky a startovní čísla se žlutým polem (viz příloha). Na kritických bodech budeme mít dobrovolníky, co vás případně nasměrují a občas i nějaký ten paparazzi.

  ukazka-znacekpdf330.71 KB
 • Úschovna a šatna
  V místě zázemí závodu je kulturní dům s kapacitou pro 50 lidí, v jeho spodní části bude možné se převléknout dohromady muži i ženy. Prosím, nezdržujte se zde. Na balkóně uvnitř je možné si zdarma nechat uložit věci, ty dejte do batohu, nebo dejte do sebe a bude vydávané na vaše startovní číslo.
Nahoru